Duben 2017

Já?

16. dubna 2017 v 18:06 | Mramorka |  Úvahy
Při přečtení názvu téma týdne jsem ztuhla a zírala do monitoru. Co to...? Jako že já mám být vůdce tlupy a vy blbý ovce? Každý si asi najde to své. Osobně nejsem vůbec dominantní, ale spíše submisivní typ, takže když bych řikala něco ve smyslu "Teď mám slovo já", tak to nejsem já. To není můj styl. Já většinou bývám schovaná někde v rohu a přizpůsobuju se. K čemu se tak povyšovat? To dělá nějakej fajnovej pocit či co? Jako že má člověk lidi pod kontrolou nebo co? Přijde mi to na nic. Vždyt se dá v blogové sféře žít i bez toho. Teď samozřejmě.
Možná se ještě na tomto známém a proslulém portále najde nějaký blogísek s afííkama, kusovkama, pixelkama, klikačka a SBčkama. Ale to jsou už výjimky, sama jsem si tím prošla a byl to nejfalešnější úsek mého života. Člověk hnal návštěvnost tím, že chodil každý den na svoje affs okomentoval nějaký článek:"Super článek. Obíhám dneska později snad mi to promineš. :* " fungovalo to. Byl to jako kolotoč. Ještě že se doba změnila a lidé jsou vděční za pořádnou úvahu nad Modrou Velrybou například nebo tak něco.

K čemu slavit Velikonoce/Vánoce...?

16. dubna 2017 v 16:37 | Mramorka |  Úvahy
Čím jsem starší, tím jsou mi všechny svátky u zadku a doma je rodina spokojenější. Když jsme se ségrou byly malý, tak se slavilo všechno, snad i den dětí. Jenže... všechny z rodiny to hrozně obtěžovalo, to šlo vidět úplně v očích a celkově, jako kdybychom jim něco provedly. A když se v tomhle vyrůstá, člověk má pak jiný pohled na věc. Nevím zda je divná má rodina, nebo ostatní slavící rodinky, ale přijde mi každý svátek a všechno k ničemu. Babička mi nedávno říkala, jak se těšila, až budeme takhle dospělé jako teď a že se nebude slavit už nic.
V dětství to pro mě bylo hrozný. Dětičky kolem mě řádily radostí, že jsou Vánoce a že budou dárečky a řízeček. A já nechápala nikdy takovou nadšenost. Přišlo mi to právě "zbytečný" protože jsem slýchávala "K čemu?". A pak se mi okolí diví, že jsem divná... Asi tedy jsem, a nevím zda mou vinou nebo se s tím dá něco dělat.
Když mi byly 3 roky (mam mega pamatováka na dětství), tak dva dny před Vánocemi jsem šla s babičkou do Bambule pro panenky k Vánocům. Bum bác Ježíšek nebyl. Popravdě mě to ani nepřekvapovalo, když jsem od ségry věděla, že se máme koukat z okna na sníh a hvězdičky, zatímco táta chudák táhne dary.
Už jsem dovršila dospělosti a 2 roky jsme neslavili Vánoce. I bez toho se dá žít a nepřijde mi to vůbec divné, ba naopak, možná lepší, život je bez starostí.
Zkrátka každý žijeme jinak a rozhodně neodsuzuji milovníky křesťanských svátků.

Že by autorský blogísek?

16. dubna 2017 v 16:03 | Mramorka |  Deník
Došlo mi, že tamten článek o tom, proč nenávidím autorské blogy a hlavně klub vyzněl jinak než jsem chtěla. Mnoho lidí to vzalo osobně, nemůžu za to že jste citlivky, ale mělo vás to nakopnout do života a nad nějakym mym článkem jen mávnout rukou.
A tak jsem si prostě řekla, že SCHVÁLNĚ zkusim a dám si takovou challenge, že se pokusim dostat do autorského klubu pokud to půjde, protože jsem viděla že na tom blogísku dlouho nikdo nebyl. Mcháchá. Nicméně se mi zastesklo po dřívější denní návštěvnosti 100 lidí za den, tak to chci navrátit. Bude to stát velké úsilí, pot a dřinu, ale to zmáknem!
Mimo jiné, Kýta mě nějak omrzela, vepřové jím pořád, ale už ne tak intenzivně, že bych se tu taky tak chtěla přezdívat. Ode dneška, prosím, Mramorka. Ten šutr je fajn.


Začala nám velmi brzy kvést třešeň... Příroda je letos nějak napřed.

UPDATE 17:37: Autorský klub byl k 31. 12. 2014 ukončen
tak mam prej smůlu no :D jako kdyby mě to trápilo

#healthylifestyle

1. dubna 2017 v 15:26 | Kýta |  Úvahy
Každý z nás má rozmanitý životní styl. Vždyť se podívejme kolem sebe - minimálně každý z nás je a nebo zná nějakého vegetariána, vegana či makrobiotika. Je to strašný nebo ne? Trend dnešní doby jsou vyposilované ženy či muži s vypracovaným břichem, ale stojí za tím opravdu zdravé jidlo?
Upřímně řečeno, svět jde do hoven. Protože prokrastinující obézní bytosti chtějí být jako ty kachektické co cpou a chlubí se instagramem jak si vlastně žijou. No, asi je zdravé jíst 5x denně zeleninu, ovoce a luštěniny. Ale rozhodně bych za ZDRAVÍ nepovažovala proteinové tyčinky či takovou tu prašnou směs ve fialovém kyblíčku, která se smíchá s vodou a vznikne z toho lektvar na svaly. Přemýšlejí lidé vůbec nad tím co jsou to jejich játra a ledviny? Třeba jo, ale ted je VZHLED přednější. Úplně miluju ty lidi, co radši nejí, než aby ztloustli a na prvním místě je jen jejich vzhled. Třeba to vnímám jinak, chodím na školu plnou holek, která mě neskutečně sere, páč tam je jedna barbie vedle druhý. Ale o tom jindy. Nutí nás do toho doba nebo vliv přátel? Co je skutečně zdravé? Na to může mít každý svůj názor. Fitness... to by měla být správná volba nás všech! A hlavně si tam dát placebo drink na ledviny. OMG. Pro dnešek radši vše, ještě by mě tu fitness magoři zasypali tou bílou hmotou :D

Čest práci!