Říjen 2016

HUDBA

25. října 2016 v 13:07 | K. |  Deník
Nevím jak vy, ale osobně tohle považuju jako hudbu. Tohle není kapela, která je stvořená pomocí elektroniky a počítačů. Sami to vytvořili, sami se sehráli a rozhodli se to nahrát. Obdivuju je a to velice. Stejně je tohle jedna z nejlepších kapel ever, co si budeme povídat... JB se Metallice nevyrovná, at si říká kdo chce co chce, ale je to tak :)

Víra

21. října 2016 v 17:06 | Kýta |  Úvahy
Ať už jsme věřící nebo ne, určitě je něco, co si myslíme, že existuje - máme vlastní víru. Určitě se tu najde někdo, kdo věří při maturitě nebo reparátu v troly, víly, Boha, elfy, albíny apod.. Právě díky tomu, že dokážeme někomu věřit, nás to dělá důvěřivými, jelikož většinou, když jsme v něco věřili, tak se nám to vrátilo.
Proč víra? Protože je to fajn, pro někoho únik z reality, pro někoho život. Já považuji víru jako vlastnost člověka. Někdo ji má někdo ne.
Myslím si, že něco mezi nebem a zemí určitě je, a že to nezpůsobuje fyzika (o té si povíme příště). Potvrdilo se mi to mnoho důvody, který každý poznám sám, a sám také zjistí, že víra není špatná. Popravdě jsem Bibli nečetla, protože je to dlouhé a nevidím důvod, proč by to mělo být povinné pro všechny. Já mám svou víru, která není nikde sepsaná. Je dána v mé hlavě, a tak to prostě je. Chápu, že z hlediska literatury asi dělám chybu, ale ne všichni jsme oficiálními křestany a nucení to číst. Přece si z ničeho nic nezačnu číst Korán.
Když se přesměrujeme k islámské víře, co vás v dnešní situaci napadne jako první? Uprchlíci! Teroristické útoky! A to je špatně. Měli bychom se ohlížet na ostatní náboženství, tak jako oni přihlížejí k nám. My u nich máme něco povoleno, oni u nás také něco málo, jenže si asi každý řekne proč teroristické útoky? Protože se brání a chtějí třetí světovou válku, která si myslím že už trochu je, ale nikdo to zatím moc nepociťuje. A brání se proto, protože chtějí aby jejich víra byla větší, rozsáhlejší a ne jen tam na západě.
Co se týče mešit a kostelů, musím vám sdělit jeden zážitek. Jako malá jsem byla v Turecku, a měli jsme výlet do jedné z nejslavnějších a největších mešit. Tak faajn, prošli jsme to, ale cítila jsem jako bych tam nepatřila a nebylo mi dobře. Nejen psychicky, ale bylo mi na blití. V kostelech je mi lépe. Že by to bylo minulými životy? To se nikdy nedozvím.
A pak tu jsou ještě ateisti.